Przedsiębiorstwo FOODEXPORT działa na polskim rynku od 2006 roku dostarczając produkty skrobiowe do przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i paszowego.

Firma specjalizuje się w eksporcie produktów skrobiowych. Nasze kontakty biznesowe obejmują Ukrainę, Rosję, Białoruś, Uzbekistan, Kazachstan i Azerbejdżan. Foodexport prowadzi także aktywną sprzedaż produktów spożywczych na terenie Łotwy, Estonii i Litwy.

Dostawy towarów w zależności od wielkości partii realizowane są bezpośrednio z zakładów produkcyjnych oraz od partnerów handlowych, także na terenie Litwy, Ukrainy i Białorusi.

Firma oferuje doradztwo technologiczne w zakresie wykorzystania produktów skrobiowych w przemyśle spożywczym. Jako dystrybutor i ale również jako innowator FOODEXPORT oferuje własne rozwiązania. Na miarę potrzeb dobierane są skrobie o odpowiednich parametrach dla poszczególnych gałęzi przemysłu spożywczego.

Foodexport koordynuje usługi spedycyjne i logistyczne krajowych producentów skrobi ziemniaczanej. Prowadzi doradztwo w zakresie zarządzania nastawionego na potrzeby rynku.  Oferuje pomoc w zakresie wprowadzania produktów na rynki wschodnie i budowania modeli dystrybucji.

Poświęcamy całą naszą energię aby dostarczyć naszym odbiorcom najlepszy produkt w rozsądnej cenie wypracowując profity dla każdej ze stron. Bezpośredni kontakt z każdym, nawet najmniejszym kontrahentem pozwala nam szybko reagować na zmiany rynkowe. Łącząc te informacje możemy przewidzieć rozwój sytuacji na rynku i proponować optymalne rozwiązania.

Osiągamy wspólny sukces poprzez minimalizację kosztów logistycznych, dostarczając produkty w optymalnych partiach, każdorazowo w dobranych starannie dla danego rynku odstępach czasu. Jako duży i solidny partner zapewniamy naszym klientom najlepsze warunki dostaw, dokonując zakupów ogromnych partii towarów. Daje to nam wgląd w proces produkcyjny — gwarantuje najwyższą jakość przeznaczonej dla nas partii towaru.